• +385 44 676 004
  • info@lipovljani.hr
  • Pon - Pet: 7:30 - 15:30

Zabavno i veselo proslavljen blagdan sv. Roka u Krivaju

Ovogodišnji blagdan sv. Roka u Krivaju, u utorak, 16. kolovoza, obilježen je, u dopodnevnim satima, budnicom limene glazbe Češke besede Međurić i misnim slavljem u čast krivajskog nebeskog zaštitnika. U popodnevnim i večernjim satima održano je zajedničko slavlje uz društvene igre, gostovanje motorista i zabavom na otvorenom, sve u organizaciji Mjesnog odbora Krivaj. U cintoru kapelice sv. Roka, lipovljanski župnik Tomislav Pavlović, služio je misno slavlje. Uz vjernike iz Krivaja, svetoj misi bili su prisutni i vjernici iz susjednih mjesta, a među njima i Nikola Horvat, načelnik općine Lipovljani. Uz ovogodišnji blagdan, kapelica je uređena, a obnovljena su i ulazna vrata. U popodnevnim i večernjim satima održan je ležeran, zabavni program, koji je započeo natjecanjem u društvenim igrama. Natjecanju u kartanju bele započelo je u 16 sati, natjecala su se 22 para, a potrajalo je do 23 sata. U Društvenom domu u Krivaju, iza 16 sati započelo je i natjecanje u stolnom tenisu. Natjecalo se 17 igrača, a na kraju višesatnog natjecanja pobijedio je i pehar osvojio Siniša Sokolović iz Kutine. Vrlo zanimljivo je bilo i natjecanje u nogometu, ”ljudskom stolnom nogometu”, ali na originalan način, u mini kavezu, koji su izradili članovi Mjesnog odbora Krivaj. Nogometni turnir igralo je 6 ekipa po 5 igrača. Na kraju turnira, u noćnim satima, najbolja je bila ekipa Plavih, koji su osvojili pehar, medalje i sponzorske nagrade. Okupljanje motociklista za Rokovo u Krivaju traje već nekoliko godina. Članovi Moto kluba Škorpion iz Novske, i ove godine pozvale su bikere iz susjednih gradova i društava na susret u Krivaju. Ove godine okupilo se 70-tak bikerica i bikera, na 50 snažnih motora. Provozali su se bučno kroz Krivaj, a onda parkirali u školskom dvorištu i zaigrali motorističke igre, bacanje guma i spora vožnja. Nakon odigranih igara, svi oni, ali i ostali posjetitelji, počašćeni su čorbancom. Zajedničko druženje završilo je kao zabavno veče na otvorenom, uz Vigo band iz Siska.