• +385 44 676 004
  • info@lipovljani.hr
  • Pon - Pet: 7:30 - 15:30

ODRŽAN MEMORIJALNI MALONOGOMETNI TURNIR NAJMLAĐIH KATEGORIJA NOGOMETAŠA

Malonogometni turnir nogometne mladeži ‘Memorijal hrvatskim braniteljima Zorislav Protrka’, ŠNK ‘Slavonac’ iz Lipovljana održao je u subotu i nedjelju, 17. i 18.veljače u sportskoj dvorani osnovne škole u Lipovljanima. U četiri kategorije najmlađih nogometaša natjecalo se 16 ekipa iz ukupno 6 klubova, a jako dobre rezultate ostvarili su domaće ekipe ŠNK ‘Slavonac’.

Memorijalni turnir započeo je u subotu, 17. veljače natjecanjem limača i prstića, najmlađih kategorija nogometaša. Utakmice su bile zanimljive, uz dosta golova.

Ostvareni su rezultati, u kategorija limaći: Slavonac – Libertas, Novska 0:3, Slavonac 2 – Mladost, Repušnica 0:1, Slavonac – Slavonac 2,  5:2, Libertas – Mladost 4:0, Libertas – Slavonac 2, 6:1 i Mladost – Slavonac 2:0.

Prvo mjesto osvojili su limaći novljanskog Libertasa s 9 bodova, drugo limaći Mladosti s 6 bodova, a treće mjesto ekipa Slavonca s 3 boda, osvojenih protiv druge ekipe Slavonca.

U kategoriji prstići postignuti su rezultati: Slavonac – Libertas, Novska 1:0, Moslavina, Kutina – Mladost, Repušnica 2:0, Slavonac – Moslavina 0:1, Libertas – Mladost 4:1, Libertas – Moslavina 4:2 i Slavonac – Mladost  1:0.

Prvo mjesto u kategoriji prstići osvojili su najmanji nogometaši Libertasa iz Novske, zahvaljujući najboljoj gol-razlici, a slijede ih ekipe Slavonca i Moslavine, s također osvojenih 6 bodova, ali lošijom gol razlikom. Četvrto mjesto pripalo je prstićima Mladosti bez osvojenog boda.

U nedjelju, 18. veljače memorijalni malonogometni turnir u Lipovljanima nastavljen je natjecanjem ekipa starijeg uzrasta: mlađi i stariji pioniri.

U kategoriji mlađih pionira ostvareni su rezultati:  Slavonac – Libertas 1:1 (4:3 nakon kaznenih udaraca), Hajduk, Pakrac – Moslavac, Popovača 1:0, Slavonac – Moslavac 7:0, Libertas –Hajduk 1:3, Libertas – Moslavac 0:2, i Slavonac – Hajduk 3:1.

Prvo mjesto sa svih 9 ostvarenih bodova osvojila je ekipa Slavonca iz Lipovljana, pobijedivši u direktnoj borbi za 1. mjesto ekipu iz Pakraca.

U kategoriji stariji pioniri postignuti su slijedeći rezultati: Slavonac – Metalac, Međurić  4:0, Moslavac, Popovača – Hajduk, Pakrac 1:3, Slavonac – Moslavac 3:0, Hajduk – Metalac 5:0, Metalac – Moslavac 0:4 i Slavonac – Hajduk 2:1.

U kategoriji starijih pionira prvo mjesto ponovo je osvojila ekipa Slavonca koja je u završnom susretu pobijedila ekipu Hajduka sa 2:1 i tako razveselila sve domaće navijače, koji su sa zanimanjem pratili ovaj dvodnevni, memorijalni turnir.

Za prve tri ekipe iz svake kategorije ŠNK ‘Slavonac’, organizator tradicionalnog memorijalnog turnira, pripremio je zahvalnice i pehare. Na završetku turnira, pehare je najboljim ekipama uručio Nikola Horvat, načelnik općine Lipovljani, i sam aktivan igrač seniorske ekipe ‘Slavonca’.